ŚWIECA SOJOWA - wosk sojowy 0
44.jpg

Rynek świec sojowych rozwija się w niesamowicie szybkim tempie. Większość producentów bardzo często porównuje świece sojowe do parafinowych, powtarzając o bezpieczeństwie wosku sojowego. Czy każda świeca sojowa daje gwarancje bezpieczeństwa? 

Na to pytanie postaram się Wam odpowiedzieć w serii dotyczącej świecy sojowej. W każdym artykule będą pojawiać się kolejne elementy, z których stworzona jest świeca. 

W tej części zapraszam Was na podstawę świecy - wosk sojowy. Wosk sojowy jest naturalnym produktem, który powstaje z nasion soi. To nic innego jak przekształcony olej roślinny, powstały z wyciskania ziaren soi. do którego dodano katalizator. 

Nie zawiera toksyn i nie wydziela szkodliwych substancji.

Wosk sojowy powstaje jako efekt uboczny upraw ziaren soi, głównie w Brazylii. W Polsce dostępny jest wosk sojowy pochodzący z krajów europejskich - takiego używam. Trzeba mieć na uwadze, że ściąganie wosku sojowego do Polski z dalekich zakątków powoduje wzrost śladu węglowego.

Wosk sojowy musi być odpowiednio przebadany. Musi posiadać pełną dokumentację, która wymagana jest do stworzenia kart charakterystyki produktu oraz do spełnienia wymagań prawnych.

Do topienia wosku potrzebne są specjalne pojemniki oraz profesjonalne termometry.


Wosk sojowy w porównaniu do parafiny jest:

- biodegradowalny

- pozbawiony substancji szkodliwych

- pali się dłużej niż parafina

- łatwy do sprzątnięcia


Wybór dobrej jakości wosku sojowego do produkcji świecy jest bardzo ważny. Istotne jest też skąd on pochodzi, czy transport jego z dalekich zakątków nie spowoduje zniszczenia Naszej wspólnej planety.

W następnej części będę poruszać temat knotów, zapachów oraz pojemników. Postaram się również opowiedzieć Wam trochę o barwnikach. 

Link do Instagrama NATURALNEJ ŚWIECY gdzie możesz być na bieżąco z nowościami! 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl