Wosk Sojowy: Tajemnice Świec Naturalnych

Rynek świec sojowych rozwija się w niesamowicie szybkim tempie. Większość producentów często porównuje świece sojowe do parafinowych, podkreślając bezpieczeństwo wosku sojowego. Ale czy każda świeca sojowa daje gwarancje bezpieczeństwa?

Na to pytanie postaram się Wam odpowiedzieć w serii dotyczącej świecy sojowej. W każdym artykule będą pojawiać się kolejne elementy, z których stworzona jest świeca. Jednocześnie zapraszam Was do odkrywania świata aromatycznych wosków zapachowych w moim e-booku "Aromatyczne Woski Zapachowe DIY".

W tej części zapraszam Was na podstawę świecy - wosk sojowy.

Wosk sojowy jest naturalnym produktem, który powstaje z nasion soi. To nic innego jak przekształcony olej roślinny, powstały z wyciskania ziaren soi, do którego dodano katalizator.

Nie zawiera toksyn i nie wydziela szkodliwych substancji.

Wosk sojowy musi być odpowiednio przebadany. Musi posiadać pełną dokumentację, która wymagana jest do stworzenia kart charakterystyki produktu oraz do spełnienia wymagań prawnych.

Do topienia wosku potrzebne są specjalne pojemniki oraz profesjonalne termometry.

Wosk sojowy w porównaniu do parafiny jest:

  • Biodegradowalny

  • Pozbawiony substancji szkodliwych

  • Pali się dłużej niż parafina

  • Łatwy do sprzątnięcia

Wybór dobrej jakości wosku sojowego do produkcji świecy jest bardzo ważny. Istotne jest też skąd on pochodzi, czy transport jego z dalekich zakątków nie spowoduje wzrostu śladu węglowego.

W następnej części będę poruszać temat knotów, zapachów oraz pojemników. Postaram się również opowiedzieć Wam trochę o barwnikach.

Link do Instagrama NATURALNEJ ŚWIECY, gdzie możesz być na bieżąco z nowościami!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl