Jak palić świece sojowe?

Jak palić świece sojowe?Można by pomyśleć, ze w paleniu świec nie ma nic nadzwyczajnego. Natomiast pierwszy rytuał zapalenia świecy powinien odbyć się według pewnych zasad, dzięki czemu będziemy z niej korzystać długo.

 

 


Świeca powinna znajdować się w odpowiednim miejscu, bez przeciągów. Uważaj, aby nad świeczką nie było rzeczy typu firanki lub inne dekoracje. Ustaw ją na bezpiecznym podstawku. Nigdy nie zostawiaj świecy bez nadzoru.


Knot powinien wystawać ok. 3-4 mm nad tafle, przed każdym paleniem należy to sprawdzić i przyciąć. Resztki knota usunąć ze świecy, dzięki temu płomień będzie miał odpowiednia moc. Nie pozwól, żeby resztki knota wpadły do świecy.


Jednorazowo możemy palić świece, aż do pełnego stopienia tafli wierzchniej, jest to ważne, aby nie powstały nam tunele. Tunele- czyli dziury mogą spowodować, ze świeca przestanie się dobrze palić. Dodatkowo możemy stracić część wosku poprzez osadzenie go na bokach pojemnika. 

 


Przy każdym odpaleniu, należy stosować świece ok 1,5-2,5 godzin, ma to na celu uniknięcie przesunięcia knota, a tym samym możemy wykorzystać świece do końca. Po tym czasie nasz nos przyzwyczaja się do zapachu. 


Nigdy nie zostawiaj świecy samej, pamiętaj, ze jest to żywioł, który ciężko opanować,


Po wypaleniu świecy, wystarczy wymyć pojemnik po świecy wrzątkiem i mydłem. Dzięki czemu, możemy wykorzystać go jako pojemnik. Jeśli jesteś z Gniezna i okolic możesz podjechać do mojego sklepiku stacjonarnie i oddać szkło z powrotem. Otrzymasz wtedy gratis.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl